slipa_ol: (kid)
[personal profile] slipa_ol
передісторія така: колись давно, за часів СРСР, на території Гуляйпільського району (батьківщина Махна Нестора Івановича, якщо хто не зна) було виявлено поклади руди. геологи бурили землю років 10 і розвідали що там магнетитові руди у супроводі чи не всієї таблиці Мендєлєєва, включно з домішками урану. свердловини законсервували і не згадували про них до початку нового тисячоліття. десь в році 2003 з'явилася така собі компанія ЗАТ(чи ВАТ) "Магнетит", з якої стирчали донецькі вуха, і вирішила викопати біля Гуляйполя чималеньку ямку, в цьому їй активно допомагали колишній очільник району Бірюков й обласна влада. виявилось що у деяких гуляйпільців є яйця і вони здатні щось зробити, а не сподіватись коли все розсмокчеться самостійно: громадська організація "Гуляйпільська громада" активно протидіяла намаганню підприємливого ЗАТ і його помічників збагатити організми гуляйпільців радіоактивними ізотопами а свої кишені мільйонами різноманітних грошей. тут в нагоді стали події кінця 2004-го року коли влада змінилась і лобісти розробок були усунені від керівництва. на деякий час про кар'єр не згадували, але в 2011 році, що симптоматично - після повернення до влади правильних пацанів, нізвідки виникло якесь ТОВ "Гуляйполе Айрон" з уставним капіталом в 1 тис. грн., представник канадської компанії «Forbes&Manhattam», так заявляли її представники, що збиралась завалити місцевих нечуваною кількістю небесної манни і інших неймовірних мильних бульбашок. але при розгляді питання на сесії Залізничної селищної ради (Залізничне - селище і залізнична стація в 5 км. від Гуляйполя на землях якого хотіли робити розробку) всі аргументи представників компанії були на рівні "сам дурак - стули пельку", що не переконало місцевих і вони не дали дозволу на розробку. аж ось буквально в кінці грудня, перед новим 2013 роком, запорізька облрада дала дозвіл на промислову розвідку надр черговому претенденту на цноту гуляйпільської землі: ВАТ «Гайчурський ГЗК». отут, до речі, список обласних добродіїв, прямо чи опосередковано, зацікавлених у збільшенні кількості розкопаних чорноземів, при чому всі яскраво-червоні комуністи і біло-блакитні покращувачі проголосували одноголосно, правда, у опозиціонерів знайшлося лише дві людини з протилежною думкою. характерним є те що все знову робиться в авральному порядку, бо вже 26-го грудня аналогічну постанову прийняла і Гуляйпільська райрада. якщо запорізьких депутатів хоч якось зрозуміти можна: вони сподіваються що 100 кілометрів від райцентру до облцентру будуть достатніми щоб не відчути наслідки розробок, або ж покладаються на свій імунітет до промислових викидів що сформувався в них внаслідок проживання в Запоріжжі, то зрозуміти місцевих, чесно кажучи, важкувато, адже копати будуть, умовно кажучи, у них під вікнами. а промислова розвідка це такий невеличкий прототип справжнього видобутку.
то була передмова, тепер висновки. по-перше, чудово відомо що навіть видобуток залізної руди без домішок шкідливих радіоактивних руд відкритим способом загубть всі плодючі чорноземи не тільки на місці кар'єру а й в радіусі багатьох десятків кілометрів накривши все довкола, включно з 16-тисячним Гуляйполем і 2-тисячним Залізничним, пилякою, воно ще позбавить всіх джерела води яке знаходиться у 6 водоносних горизонтах, оскільки вода залягає на глибині від 60 метрів а кар'єр буде глибиною декілька сот метрів. по-друге, є висновки науковців про наявність шкідливих речовин під землею, про це можна почитати на гуляйпільському форумі де представлені всі матеріали, також про це опосередковано свідчать офіційні дані СЕС де перевищення присутності газу радону на 63% більше від норми, що є ознакою близького джерела радіації, а також високий вміст в руді свинцю що теж є ознакою присутності уранових руд. по-третє, обіцяні інвестиції і робочі місця, на які сподіваються недалекі гуляйпільці, виглядають більш ніж примарними: для чого будувати на місці новий ГЗК якщо їх в Україні хоч греблю гати а поряд залізнична лінія для транспортування; та навіть якщо й побудують ГЗК і справді вкладуться в інфраструктуру нащо це все буде потрібно хворим людям? по-четверте, спосіб, в який всі претенденти намагаються отримати право на розробку: місцевих знайомлять з планами лише за тиску з боку ЗМІ і громадських активістів, все намагаються зробити якомога швидше й тихіше, при наданні пояснень обмежуються загальними формулюваннями без конкретики і докладного обговорення всіх аспектів. по-п'яте, дуже малоймовірно, що почавши промислову розвідку цим і обмежаться, адже їх вже фактично допустили до бажаного, та й про склад того що під землею відомо зацікавленим людям, це лише громадськості говорять що хочуть подивитись і попробувати.
тимчасові заробітчани, які вкладуть гроші у розробку родовища, висмокчуть за декілька десятиліть з неї все можливе, знищать навіки чорноземи що тисячоліття до них годували людей і можуть це робити ще стільки ж часу в майбутньому. місцеве населення вимушене буде покинути небезпечну зону, всі підприємства АПК регіону постануть перед невеселою перспективою.

(no subject)

24/2/13 22:14 (UTC)
Posted by [identity profile] dniprovska.livejournal.com
Гуляйполе-Айрон - це круто :)

Чим менше черноземів, тим менше селянства, а селянство - це "класово-чуждий елємєнт". Тому комуняки і синяки стараються.

(no subject)

25/2/13 06:26 (UTC)
Posted by [identity profile] slipa-ol.livejournal.com
ні, ніякої класвої боротьби, звісно. лише прагматичний хижацький інтерес прикритий недолугими поясненнями.

(no subject)

29/8/13 14:23 (UTC)
Posted by [identity profile] seetolearn.livejournal.com
То звідки ви пропонуєте брати руду? Чи часом думаєте, що сама якось викопається?

(no subject)

29/8/13 20:06 (UTC)
Posted by [identity profile] slipa-ol.livejournal.com
руди у нас і так хоч греблю гати, і здається, до 70 відсотків її йде на експорт, тому питання не правильне.

(no subject)

29/8/13 22:15 (UTC)
Posted by [identity profile] seetolearn.livejournal.com
Чорнозему теж не Сахара.

(no subject)

30/8/13 05:40 (UTC)
Posted by [identity profile] slipa-ol.livejournal.com
беззмістовний діалог, вибачте

(no subject)

30/8/13 09:35 (UTC)
Posted by [identity profile] seetolearn.livejournal.com
Нічого. У всіх буває. ;)

Profile

slipa_ol: (Default)
slipa_ol

November 2014

S M T W T F S
      1
2345678
9101112131415
16 171819202122
23242526272829
30      
Page generated 22/10/17 06:27

Expand Cut Tags

No cut tags